Facebook anasını sıktı!

Soyadı İstanbul olduğu için Facebook kullanıcı hesabı silinen zavallı Alicia Istanbul, yeniden üye olduktan sonra sitenin ana sayfasında KONAMI KODU’nu uygulayınca başına bakın neler geldi!

Eski bilgisayar oyuncuları KONAMI KODU diyince ünlü kodu hatırlayacaklardır. Geçtiğimiz haftalarda Facebook’ta da kendini mercek yansıma efekti olarak gösteren KONAMI KODU (↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A) kullanıcı hesabı iptal edilen Alicia Istanbul tarafından uygulanınca Alica’nın anasının AMINA KODU! Alicia Istanbul konu hakkında şu şekilde konuştu:

210509_hota_facebook2
Her zamanki gibi evden okula gitmiştim, ders arasında Facebook'a girmek istedim ama olmadı. Diğer e-posta hesabımla yeni bir kullanıcı hesabı açıp denediğimde profilimin erişilmez olduğunu gördüm. Bir Türk haber sitesinde Facebook'un gizeminin çözüldüğünü okumuştum. Daha önceden KONAMI KODU olduğunu bildiğim kombinasyonu (↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A) uyguladım ve o sırada olanlar oldu

Konuyu araştıran Olay Yeri İnceleme ekibi, KONAMI KODU’nun etimolojik oluşumunu inceleyerek korkunç gerçeği ortaya çıkardı. “KONuşma AMIna KODUğumun” cümlesinin kısaltması olan KONAMI KODU, Alicia Istanbul’un annesini bir köşede fena halde sıkıştırarak ağzına burnuna gelişine kodu yumruğu. Ve Facebook, bir yuvayı daha böyle yıktı.

Facebook’un neden böyle bir şerefsizlik yaptığı konusunda herhangi bir bilgi yok. Ancak KONAMI KODU uygulandığında, kullanıcının halüsinatif bir etkiyle uçan renkli baloncuklar gördüğü iddia ediliyor.

Sevgili takipçilerim, bu yazıyı sizi uyarmak için yazdım. Lütfen akraba evliliğinin önüne geçin, sonra böyle haberler çıkıyor ortaya.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.