Kalbin odacıklarına çimento dökmek

2002'de ekşi sözlük'te açtığım bir başlığı hatırladım bugün, kullanıcı defalarca kez uçtuğu için artık sitede görülmüyor. Çocukken çok güzel şeyler yazmışım.

Kalbin odacıklarına çimento dökmek: 26.12.2002 12:57 zalambodont

çivi çiviyi söker metodu yerine uygululadığım yöntem. ilgili kişi hiçbir zaman “yerine biri konulsun diye” sevilmez, sevilemez. bir kere çivi yerine bir başkası çakılırken, açılan delik her seferinde biraz daha genişler, laçkalaşır, tutmaz bir daha. oysa beton, sağlam bir mezar olur o aşka. yerine bir başkasını koymaya gerek kalmadan, kalbin “o”na ayrılmış odacığında sonsuza kadar girilmeyecek bir dehliz yaratır.

ezginin günlüğü‘nde yazdığı gibi, aşk bitmez, kalır. bırak kalsın zaten. bir insanı vazgeçmek için sevmediğine göre, sevdiğin birinden de vazgeçmek zorunda bırakılmamalı insan. bırak, kalbinin odasına göm ve orada kalsın.

fakat insan unutmamalı, kalpte sadece dört odacık bulunur. gömülerin kalbin istiap haddini aştığı zaman bünyenin kalbi de taş keser. karşısına çıkana acımaz, parçalar, acıtır. oysa kimse bilmez, betonlaşmış her kalp odacığının zemininde, hiçbir zaman unutulmayacak olan bir aşkın adı kazılıdır.